Закуски до Пива

до Пива

Слід враховувати поради наших предків щоб сповна отримати задоволення від кожного сорту напою.

Рекомендуємо

Цікаве про Пиво

про Пиво

Ніколи не пізно дізнатись щось нове про улюблений та шанований напій. Трохи історій про Пиво

Корисно знати

Види Пива


У ПінтаПаб завжди великий асортимент пива від європейських, вітчизняних та власної броварень.

Так як у світі існує величезна кількість видів і сортів пива, сподіваємося, що цей розділ допоможе Вам зробити вірне замовлення у відповідності до Вашого смаку.

Залежно від способу бродіння всі традиційні сорти пива ділять на ель і лагер. Але є кілька сортів, які не можна віднести ні до однієї з цих груп. Ми розглянемо їх окремо. Пропонуємо для ознайомлення міжнародну класифікацію, яка використовується в більшості країн світу.

ALE (ель)

ALE - пиво верхнього бродіння, зібране при відносно високій температурі (15-25°C).Відрізняється підвищеним вмістом спирту і фруктовим присмаком. Виробляється з ячмінного солоду. До ALE відносяться такі сорти пива, як BITTER, PORTER, STOUT, BARLEY WINE, TRAPPISTЕ і ALT.


BITTER (Гірке) До цієї групи відносяться декілька сортів з кольором від світло-жовтого до світло-коричневого (палевого). Всі вони сухі, з помітною гірчинкою (післясмаком) і популярні як пляшкові сорти. Для приготування використовується самий світлий і очищений ячмінь, який дає світлий солод, і відносно велика кількість хмелю, що надає напою специфічний хмільний смак.

BARLEY WINE (Ячмінне Вино) Абсолютно незвичний сорт пива з дуже високим вмістом алкоголю і високою щільністю. Має темний колір та гранатовий і винний смак.

PORTER (Портер) Темне міцне щільне пиво з сильним хмільним смаком. У лондонських "будинках елю" (Ale-House) на початку 18 століття було популярно замовляти пінту (568 грам) "Three threads", що означало суміш трьох сортів - елю, пива та twopenny (міцне пиво, що коштувало два пенси за кварту). Приблизно в 1720 році у пивовара Harwood з'явилася ідея приготувати пиво, що об'єднує смак всіх трьох сортів. Він назвав це пиво "Entire". На протязі декількох років пиво придбало назву PORTER, скорочене від Porter's Ale - ель носильників, так як користувалося в останніх особливою популярністю. Вони черпали нові сили для виконання завдань, випиваючи кухоль темного пива.

STOUT (Стаут) Група самих темних сортів пива, готується з суміші звичайного і обсмаженого солоду, несолодженного підсмаженого ячменю і нерідко карамельного солоду, має сильний хмільний смак. STOUT - переважно англійський напій і, в основному, більше ніде не вариться. З групи STOUT найтемнішим сортом є Extra Stout, до якого, до речі, належить і великий GUINNESS. Напій був введений Артуром Гіннесом , як самий темний різновид портера. Цей вид пива був набагато темнішим, з більш гармонійним смаковим букетом і з більшим вмістом хмелю, ніж портер. Dry stout (Сухий стаут) — ірландський сорт пива, більш гіркий і з більшим вмістом спирту, ніж в англійському солодкому темному пиві верхового бродіння. Готують його з добре прожареного ячменю. Цей сорт не найміцніший (містить 5% алкоголю), але найпопулярніший з стаутів, особливо в Ірландії.

TRAPPISTE (трапіст) Різновид пива „ale“, яке виготовляється монахами-трапістами. Існує п'ять видів цього напою в Бельгії і один в Нідерландах.

LAGER (Лагер)

Хоча і вважається, що LAGER просте легке пиво, воно корінним чином відрізняється від Елів і є продуктом зовсім іншої системи пивоваріння. На відміну від Елів LAGER готується виварюванням і нижньої ферментацією (нижнє бродіння) з повільною вторинної ферментацією при низькій температурі протягом декількох місяців. Іншими словами, це пиво використовує технологію виробництва вина. В основному LAGER - світло-жовте, хоча і зустрічаються темні сорти. Пиво готується з невеликим додаванням хмелю і тому має м'який, легкий смак. До LAGER відносяться такі стилі, як BOCKS, DOPPELBOCKS, а також велика кількість PILSNER . LAGER - пиво найпопулярніше у світі (80% продажів). До нього відносяться кращі види пива, представлені марками Amstel, Carlsberg, Budweiser, Becks, Stella Artois, Heineken та інші. Premium (преміум) - це термін, який використовується для пива і говорить про високоякісний „lager“, більш золотистий і насичений, ніж інші його види.

PILSNER чи Pils (Пілзнер) Вперше пиво було зварене в місті Плзень в Чехії і було першим прозорим пивом. Це сорт пива низької щільності, світло-жовтого кольору. Будучи дуже схожим з пивом „lager“, назва „pils“ означає сьогодні будь-яке світле пиво, яке виготовлене в результаті бродіння при низьких температурах. Термін „pilsener“ чи „pilsner“ в Німеччині це показник якості і стосується пива з великим вмістом хмелю. Унікальні екологічні умови і новітні технології зробили «Warsteiner» однією з найпопулярніших марок цього сорту в світі.

BOCK (бок) Традиційно готується в Німеччині наприкінці збирання врожаю, коли і ячмінь, і хміль мають "повну силу". Пиво відстоюється на протязі всієї зими і є основним напоєм на святі весни. BOCK буває світлим (helles) і темним (dunkles). Доппельбок ( Doppelbock, букв. «подвійний бок») — міцніший за традиційний бок різновид пива (вміст алкоголю від 7,0 до 10,0%), який також характеризується більшою щільністю, яка обумовлює насиченіший смак напою. Марки його мають у своїй назві закінчення «-ator»: «Celebrator», «Optimator», «Salvator», «Kulmmator», «Animator», «Triumphator».

OCTOBERFEST/MARZEN (Жовтневе / Березневе) Янтарне міцне мюнхенське пиво. Marzenbier — вид пива, яке варилося в Німеччині до винаходу холодильників. Напій дозрівав довгі зимові місяці, перш ніж набував необхідну витримку. Вживається під час щорічного фестивалю в жовтні.

Нетрадиційні сорти пива

LAMBIC (Ламбік) - бельгійський сорт пива, вариться методом мимовільного бродіння. Пивні дріжджі не додають, мікроорганізми потрапляють в сусло з повітря. Для бродіння підходять тільки бочки, в яких раніше зберігалося вино. В якості сировини використовується ячмінь і непророслі пшеничні зерна. Щоб зменшити гіркоту напою хміль для ламбіка сушать більше трьох років. Бродіння триває близько тижня, отримане пиво витримують кілька років.

GUEUZE (гез) Бельгійське пиво, яке отримане шляхом змішування молодих і старих сортів пива „lambic“, воно розливається в пляшки, подібні на пляшки для шампанського. Дуже добре старіє.

KRIEK (крік) Сорт пива „lambic“, в якому пивовари протягом декількох місяців вимочують черешню. Його успіх започаткував створення нових видів цього пива з малиною, чорною смородиною і навіть з бананом.

FARO (Фаро) — суміш ламбіка з різними добавками. Таке пиво готується з додаванням в сусло перед бродінням білого або коричневого цукру і карамелі. Смак готового пива солодкий, з ледь відчутною хмелевою гіркотою, колір коливається від світло-золотавого до бурштинового, а вміст алкоголю зазвичай знаходиться в межах 5%. Типовий представник «Lin-demans Faro Lambic»

ПШЕНИЧНЕ ПИВО - виготовляється на основі пшеничного солоду. При його варенні використовується метод доброджування в пляшці, тобто напій повністю дозріває, перебуваючи вже в пляшці. У більшості випадків пшеничне пиво має світло-каламутний колір. Але в деяких пивоварнях його фільтрують і навіть роблять чорним. Це традиційне баварське річне пиво.

WEISSE (Біле) Берлінське пшеничне пиво верхнього бродіння з невеликим вмістом алкоголю. Готується з 25% пшеничного солоду. Дуже піниться, має кислий смак, викликаний бродінням за участю бактерій молочної кислоти. Берлінці додають у таке пиво малиновий сироп або есенцію маренки запашної.

WEIZEN, WEISS (Пшеничне) Пшеничне пиво Південної Німеччини, яке вміщує 50-67% пшеничного солоду. Зазвичай це світле пиво, але готують і темне (dunkel weizen). Деякі марки пшеничного пива проходять доброджування у пляшках (hefeweizen), у цьому пиві дріжджовий осад залишається в підвішеному стані. Пшеничне пиво містить мало хмелю та має аромат гвоздики від спеціального виду дріжджів.

Також існують гібридні сорти, що є комбінацією інгредієнтів і технологій пивоваріння, і особливі сорти - пиво з різними добавками.


RAUCHBIER(Копчене) Пиво з копченим присмаком, який надає пиву солод, підсмажений на вогні від спалювання букової деревини. Поширене в районі Бамберга в Німеччині. Подається виключно до копченого м'яса або шашлику з житнім хлібом і гострими сирами.

DRY (Сухе) Легке пиво, в якому цукор з солодом при зброджуванні перетворюються на алкоголь. Для цього типу береться менше солоду. Має низьку початкову щільність і мало би дуже слабкий аромат, якби не велика кількість хмелю. Було впроваджено в Німеччині і Швейцарії в 70-х роках XX століття як пиво для діабетиків: «Michelob Dry» (США), «Sapporo Dry» (Японія), «La Dry 33″ (Франція).

ICE BEER (Льодяне пиво) Легке пиво, яке після закінчення варіння, але до фінального бродіння, швидко охолоджують до температури майже замерзання. Утворені кристалики льоду видаляються і виходить пиво з майже подвійним вмістом алкоголю в порівнянні з іншими видами легкого пива.

Телефонуйте: (0342) 72-50-51, (050) 391 2240
м. Івано-Франківськ, вул Незалежності 10а

Designed by Horus267. Copyright PintaPub © 2016

Follow Us | Приєднуйтесь

  • ПінтаПаб на Фейсбук
  • Instagram
  • Twitter
  • Delicious
  • Technorati